Biz Kimiz?

Kurulumunda ve yürütmesinde inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerinin rol üstlendiği, direkt olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne, dolaylı olarak Rektörlük vasıtasıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı bir öğrenci topluluğudur.
DEYAP, kurduğu ilişkiler ve sağladığı üye katılımlarıyla sektördeki tüm bakış açılarının bir araya toplandığı zengin bir oluşumla birlikte gerek bu oluşuma tabi öğrencilerin gerekse Dokuz Eylül Üniversitesi’nin sektördeki öncülüğünü ve tanınırlığını arttırmaya çalışmaktadır.
Üniversitenin başta inşaat mühendisliği bölümü olmak üzere tüm mühendislik ve mimarlık bölümleri öğrencilerini bir araya getiren DEYAP, üniversitenin ihtiyacı olan birlik ve beraberliği, bir aradaki farklı görüşlerin birlikte yükselmelerini, öğrenci- akademisyen ve öğrenci-özel sektör iletişimlerini sağlamada önemli rol oynamaktadır.
Öğrenci topluluğu ruhuyla kurulup, bir sivil toplum örgütü yapısı kapsamında etkinlikler gerçekleştiren DEYAP, hem Dokuz Eylül Üniversitesi’ne hem de Türkiye Cumhuriyeti’ne katma değer sağlamayı amaçlamaktadır