Baret Töreni

Baret Töreni her eğitim yılının başında düzenlenir. Bu etkinlikte ise inşaat mühendisliği ve mimarlık eğitimine yeni başlamış öğrencilerimize mesleklerinin birer simgesi olan bareti kendilerini bölüme ve mesleğe alıştırmak adına Dokuz Eylül Üniversitesi Yapı Topluluğu tarafından armağan edilir.

Tanışma Kahvaltısı

Topluluğumuza yeni kayıtlanan öğrenci arkadaşlarımızla birlikte bu etkinliği gerçekleştirerek herkesin birbiriyle daha yakından tanışabilmesi adına kahvaltı yapılır ve çeşitli tanışma oyunları oynanır.

Teknik Geziler

Dokuz Eylül Üniversitesi Yapı Topluluğu olarak yıl içinde düzenlediğimiz teknik geziler, mühendislik ve mimarlık eğitimi alan öğrenciler olarak ilgili alanımızdaki çalışma ortamını gözlemleyebilmek, sektör hakkında deneyimli kişilerden bilgi alabilmek, kendimizi mesleğe hazırlayabilmek ve tecrübe sahibi olabilmek adına önem taşımaktadır.

Eğitimler

DEYAP ailesi olarak eğitimin ve bakış açısının önemini her zaman vurgularız. Eğitimler de bunun birer simgesidir. Eğitimler ilerideki meslek hayatlarında topluluğumuz öğrencilerine yardımcı olacak ve onları diğerlerinden ayırmaya yarayacak program ve konulardan seçilir. Eğitimler toplu olarak uzmanlar tarafından aktarılır ve kulüp içerisinde konu ile bilgili arkadaş tarafından asiste edilir. DEYAP tarafından düzenlenen eğitimin farkını ise en iyi bu eğitimlerle iş bulmuş üyelerimiz ortaya koyar.

Mesleki Workshoplar

Dokuz Eylül Üniversitesi Yapı Topluluğu olarak düzenlediğimiz workshoplar sayesinde belirlenen konu üzerine katılımcıların teorik bilgi sahibi olmasına destek olarak uygulamalı olarak yerinde gözlemlemesini hedeflemekteyiz. Çalışma ortamlarını gözlemleme ve tecrübe sahibi olma konusunda workshoplar katılımcılara büyük katkı sağlamaktadır.

Sosyal ve Teknik Seminerler

Dokuz Eylül Üniversitesi Yapı Topluluğu, düzenli olarak alanında uzmanlaşmış kişiler ile görüşüp bu kişileri ve uzmanlıklarını öğrenci arkadaşlarımızla buluşturmayı hedeflemektedir. Seminerler sürecindeki amacımız Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrenci arkadaşlarımıza kariyer hedeflerinizdeki yolu doğru yürüyebilmeleri için ışık tutmaktır. Alanında uzman kişiler ile onları bir araya getirerek akıllarındaki soru işaretlerini sosyal ve teknik seminerler sayesinde silmeyi amaçlıyoruz.

Yapı Günleri

Yapı Günleri etkinliğimiz Dokuz Eylül Üniversitesi Yapı Topluluğu tarafından gerçekleştirilen, ulusal/uluslararası çapta mühendislik ve mimarlık eğitimi alan öğrencilerin katıldığı ve öğrencilerle sektörün önde gelen firmalarının buluştuğu, Rektörlük makamınca desteklenen, DEYAP’ın en önemli ve geniş çaplı etkinliğidir. Sektörün önde gelen firmalarından konuşmacıların katıldığı seminerler dizisi şeklinde ilerleyen etkinliğimiz içerisinde sosyal etkinlikler de barındırarak, çok sayıda akademisyen ve öğrenciye hitap etmektedir. Türkiye’nin 81 ilinden farklı üniversitelerde öğrenim gören öğrenci arkadaşlarımızı konaklamalı olarak üniversitemizde bu etkinlik sayesinde ağrılamaktayız.

Mezunlar Buluşması

Köklü geçmişe sahip olan Dokuz Eylül Üniversitesi bugüne kadar birçok mezun vermiş ve birçok alanında uzman insan yetiştirmiştir. Öğrencilerimizi, eskiden onlarla aynı sıralarda oturmuş, aynı hocalardan ders dinlemiş hatta DEYAP için emek vermiş ve şu an üst düzey konumlarda yer alan mezunlarımızla buluşturuyoruz. Onlarla birebir iletişim kurup sorular sormak, tecrübelerinden faydalanarak öğrencilerimizi aydınlatmanın yanında staj şansı da yakalayabilmeleri için mükemmel bir etkinlik organize ediyoruz.

Mentor-Menti Projesi

Mentor-Menti Projemiz kapsamında, sektörde başarılı işlere imzasını atmış ve alanında uzman mühendis ve mimarların, öğrenci arkadaşlarımıza meslek hayatına giden yolda destek olup fikirlerini aktarması, akademik, iş ve kişisel gelişimlerinde edindikleri bilgi, beceri ve deneyimlerini topluluğumuzdaki aktif üye arkadaşlarımız ile paylaşmalarını hedeflemekteyiz.